Kolonie o wysokiej standardowej jakości

Kolonie Natupol mają stabilną, wysoką jakość i są produkowane zgodnie z surowymi wymaganiami. Kolonie są sprawdzane przed zapakowaniem, co pozwala nam na gwarancję dostawy witalnych trzmieli zapewniających stabilne, wysoce skuteczne i długotrwałe zapylanie. Najważniejszym wymaganiem, jakie muszą spełniać kolonie o wysokiej, standardowej jakości jest produktywna królowa trzmieli, składająca wiele jaj. Skład kolonii powinien być dostosowany do potrzeb hodowcy. Ważne jest, aby zastosować odpowiednią kolonię do konkretnej uprawy i okoliczności.

Zrównoważone zapylanie

 Każda kolonia jest przed pakowaniem dokładnie sprawdzana. Z tej przyczyny ule Natupol są znane nie tylko ze swej wysokiej jakości, lecz również ze stabilnej jakości, stanowiącej podstawę zrównoważonego zapylania. Kontrolerzy sprawdzają nie tylko ilość trzmieli. Ważniejsze jest, że sprawdzają, czy jest wśród nich obecna wysoce witalna królowa oraz jak przedstawia się czerwia (czy zawiera on minimalnie wymaganą ilość larw robotnic, poczwarek i dorosłych osobników). Koppert nie sprzedaje po prostu pudełek pełnych trzmieli, lecz wystarczające na długo rozwiązanie zapewniające zapylanie przez trzmiele: tym właśnie jest Natupol.

Produkcja z certyfikatem ISO

Firma Koppert produkuje ponad 800.000 kolonii rocznie w specjalistycznych zakładach produkcyjnych na Słowacji, w Turcji, w Stanach Zjednoczonych i w Meksyku. Produkcja w naszych zakładach (w Turcji, Meksyku i na Słowacji) jest prowadzona zgodnie z wymaganiami certyfikacji ISO 9001.

Kilka aspektów produkcji trzmieli:

  • Kolonie trzmieli w zakładach produkcyjnych zajmujących się wytwarzaniem trzmieli są całkowicie odizolowane od świata zewnętrznego. Nie mają one żadnego bezpośredniego kontaktu z pszczołami miodnymi ani z dzikimi trzmielami.
  • Cały proces produkcji przebiega według standardowych procedur operacyjnych i niezwykle rygorystycznych protokołów jakości. Wszystkie materiały wejściowe i produkty wyjściowe są monitorowane i kontrolowane.
  • Produkcja ma miejsce w kontrolowanym środowisku laboratoryjnym.
  • Realizuje ją zespół należycie przeszkolonych i doświadczonych pracowników.

Co wynika z tego dla producentów roślin?

Dla producentów roślin te środki zapewniania jakości przekładają się na następujące, widoczne wyniki:

  • trzmiele zapewniające skuteczne i długotrwałe zapylanie;
  • kolonie wolne od chorób;
  • Na ulu znajduje się kod QR gwarantujący, że trzmiele są produkowane w fabrykach zgodnie z lokalnymi i międzynarodowymi przepisami prawnymi i poddawane ścisłym, regularnym kontrolom przez lokalne organy weterynaryjne, jak i przez niezależnych specjalistów z zewnątrz.

 

 

 

Znajdź dystrybutora