Beehome

W czasie stosowania pestycydów lub przemieszczania ula trzmiele powinny być „w domu”. W takich przypadkach producent roślin może używać funkcji Beehome, w którą wyposażony jest ul Natupol. System Wireless Beehome to szczególnie praktyczne rozwiązanie w przypadku upraw z doświetlaniem sztucznym. 

Beehome

Ul posiada dwa otwory. Przez jeden otwór trzmiele mogą wlatywać do ula i z niego wylatywać. Drugi otwór posiada funkcję zwaną „Beehome”: dzięki niej trzmiele mogą wlatywać do ula, lecz nie mogą wydostawać się na zewnątrz. Aby zatrzymać trzmiele w ulu, należy po prostu zamknąć otwór wlotowo-wylotowy. Wówczas w ciągu 90 minut wszystkie trzmiele wrócą do ula. 

Wireless Beehome

System Wireless Beehome automatycznie zamyka ul Natupol. Jest to praktyczne rozwiązanie w okresie najciemniejszych miesięcy roku (od listopada do lutego) w przypadku upraw z doświetlaniem sztucznym. W tym okresie niedostateczna ilość promieniowania UV powoduje występowanie u trzmieli problemów z orientacją przestrzenną. System Wireless Beehome umożliwia otwieranie i zamykanie otworów wylotowych i wlotowych tak, by trzmiele mogły wylatywać z ula tylko przy sprzyjających warunkach świetlnych.

Znajdź dystrybutora