Mniejsze zużycie energii

Skuteczność zapylania zależy nie tylko od zapewnienia wysokojakościowych i witalnych kolonii trzmieli, lecz również od warunków klimatycznych w otoczeniu uli i czerwi. Ul i panujący w nim mikroklimat są zatem bardzo ważne. To właśnie jest przyczyną tak dużej ilości badań i testów przeprowadzonych przez firmę Koppert w celu stworzenia ula najlepszego dla trzmieli i dla producenta roślin. 

Mniejsze zużycie energii

Każdy ul Natupol jest wyposażony w zintegrowana izolację, znajdującą się bezpośrednio pod czerwiem. Dzięki niej zimno promieniujące z wody cukrowej nie powoduje obniżenia temperatury ciepłego czerwia (28°C) i zużywane jest około 20% mniej energii, co skutkuje zwiększeniem liczby godzin zapylania.

Optymalna kontrola klimatu

Ul zaprojektowano w sposób umożliwiający łatwe utrzymywanie w nim mikroklimatu, dzięki czemu trzmiele mogą przeznaczać całą swoją energię na zapylanie. To, w połączeniu z doradztwem w zakresie najlepszych praktyk, sprawia, że trzmiele Natupol mogą zapylać rośliny przez kilka dodatkowych godzin dziennie. Wykazują one większą zdolność zapylania od trzmieli dostarczanych przez inne firmy, nawet w trudniejszych warunkach atmosferycznych. 

Woda cukrowa

Dostarczany przez nas worek z wodą cukrową jest wyjątkowo przyjaznym dla użytkownika, bezproblemowym rozwiązaniem. Zapewnia on trzmielom dostęp do cukru, nie powodując zanieczyszczenia pożywki. Woda cukrowa dostępna w ulu Natupol stanowi wysokojakościowe, optymalne źródło energii. Trzmiele za nią przepadają.

Firma Koppert jako pierwsza opracowała w ścisłej współpracy z innymi wiodącymi międzynarodowymi firmami zaawansowaną technicznie rurkę włoskowatą umożliwiającą dostęp do wody cukrowej. Rurka włosowata zapewnia ciągłe dostarczanie wody cukrowej trzmielom. Choć jest niewidoczna, odgrywa zasadniczą rolę w procesie zapylania, na przykład pomidorów. Dzięki tej znanej ze swojego niezawodnego działania rurce zapewniany jest ciągły transport cukru przez rurkę włoskowatą, zapobiegający rozwojowi grzybów i bakterii w wodzie cukrowej.

Znajdź dystrybutora