Nowy Natupol Booster, idealny ul do upraw o krótkim okresie kwitnienia

Koppert Biological Systems wprowadza Natupol Booster. Ten innowacyjny ul został stworzony specjalnie dla upraw o krótkim okresie kwitnienia. Natupol Booster daje dodatkowy impuls w zapylaniu i zapewnia plantatorom efektywne zapylenie, nawet w przypadku niekorzystnej pogody. Dodatkowo jest to ul przyjazny dla środowiska.

W większości upraw gruntowych, maksymalny czas zapylania wynosi od jednego do czterech tygodni. Natomiast ule dostępne na rynku, są odpowiednie do zastosowania w uprawach o znacznie dłuższej żywotności. Natupol Booster został stworzony specjalnie dla roślin o krótkim okresie kwitnienia i jest dostępny w bardziej atrakcyjnej cenie. Niemniej jednak oferuje wszystkie zalety zapylania przez trzmiele.

Dedykowane uprawy to m.in. truskawki, maliny, jeżyny, śliwki, morele, czereśnie, wiśnie, awokado, kiwi, dynia, arbuz, odmiany jabłoni, odmiany gruszy, uprawy nasienne oraz rośliny pastewne takie jak koniczyna i lucerna.

Opatentowany i zrównoważony
Trzmiele w Natupol Booster zapylają uprawę szybko i intensywnie. W wyniku czego, plantator ma gwarancję efektywnego zapylenia w odpowiednim momencie. Jest to tym bardziej ważne dla upraw otwartych, w których okres wegetacji jest krótszy od optymalnego. Remco Huvermann, który jest odpowiedzialny za rynek zapylania w firmie Koppert, tłumaczy: ‘W takich sytuacjach często spada wydajność, a ceny rynkowe dla zebranych produktów jednocześnie wzrastają. Naturalne jest, że hodowca chce uzyskać najlepszą jakość owoców i maksymalną wydajność z jego/jej uprawy.‘

Opracowany Natupol Booster zawiera 85% mniej plastiku niż obecne ule, dzięki czemu jest zrównoważony i przyjazny dla środowiska. Ul jest dobrze ocieplony, jednak dzięki dodatkowej wentylacji jest również dostosowany do cieplejszych stref klimatycznych. Pozwala to populacjom trzmieli na lepsze działanie.  

Prognozowane wysokie obroty
Koppert ma wysokie oczekiwania w stosunku do nowego ula. ‘Natupol Booster oferuje najlepszy stosunek jakości do ceny! Proponuje idealną równowagę pomiędzy efektywnością, a kosztami.’

Dalsze informacje na temat nowego ula można znaleźć tutaj.

 

 

 

Więcej aktualności

Znajdź dystrybutora